چه نوع عکس هایی و با چه رزولوشن و کیفیتی برای چاپ مناسب هستند

  • غزل توکلی
  • ۳۱ تیر ۰۱

وقتی در گوگل کلمه رزولوشن را سرچ کردم ، متوجه شدم که برخی از محتوانویسان چقدر سخت این کلمه را توضیح داده اند ! کسی که هیچ اطلاعاتی درباره رزولوشن و پیکسل ندارد ، پس یک فرد مبتدی است پس باید به صورت خیلی ساده به او توضیح داد تا متوجه شود ! من نمی دانم که چرا برخی از محتوانویسان با استفاده کردن از کلمات پیچیده ، سعی می کنند که موضوع را خیلی سخت و سنگین نشان دهند ! درست است که چاپ عکس دارای یک سری نکات حرفه ای می باشد اما این نکات را می توان به صورت خیلی ساده نیز بیان کرد و هیچ نیازی به استفاده از کلمات دشوار و پیچیده نیست . چه عکسی برای چاپ مناسب است ؟ عکس هایی که روی تصویر زمینه کامپیوترمان هستند را نیز می توانیم چاپ کنیم ؟ عکس هایی که چاپ شده اند با چه دوربین عکاسی هایی گرفته شده اند ؟ عکسی که می خواهیم چاپ کنیم باید با مهارت گرفته شده باشد یا خیر ؟ در این مقاله می خواهم به تمام این سوالات و بسیاری سوالات دیگر پاسخ دهم .

عکس های موجود در سایت جوهره ، نه تنها گوشی و لپ تاپ شما را خاص می کنند بلکه برای چاپ نیز مناسب هستند

من هنگام نوشتن این مقاله ، اینگونه تصور کردم که شما هیچ اطلاعاتی در زمینه چاپ عکس ندارید ! یعنی حتی معنی کلمات رزولوشن و پیکسل را نیز نمی داند . پس ابتدا شما را به صورت خیلی ساده با رزولوشن و پیکسل آشنا کرده ام . مطمئن باشید که خیلی راحت متوجه حرف های من می شوید . پس خیالتان بابت این موضوع راحت باشد که پس از اتمام این مقاله ، به اطلاعات کامل در زمینه چاپ عکس دست پیدا می کنید . همچنین در این مقاله با سایتی به نام سایت جوهره آشنا خواهید شد که دارای عکس های متنوع مناسبی برای چاپ می باشد .

رزولوشن :

 ►این تصویر عجب کیفیتی داره !

► عکس هایی که چنین کیفیتی دارن خیلی تعدادشون کمه !

► کیفیت این تصویر محشره !

► زوم کردن روی عکس هایی که کیفیت خفنی دارن واقعا حالمو خوب می کنه !

در تمام جملات بالا و بسیاری از جملات مشابهی که ممکن است روزانه به گوش ما بخورند ، منظور از کیفیت یک عکس همان رزولوشن است . در واقع اگر یک عکس کیفیت خوبی داشته باشد ، رزولوشن بیشتری نسبت به عکس های دیگر دارد .

شما با نگاه کردن به عکس هایی که رزولوشن بالایی دارند ، بهتر می توانید جزئیات را مشاهده کنید . به بیان ساده تر : عکس های دارای رزولوشن بیشتر ، واضح تر هستند . 

پیکسل :

دوربین های دیجیتال با استفاده از عناصر پیکسلی ، عکس برداری می کنند (عناصر پیکسلی همان پیکسل ها هستند) ؛ به عبارت دیگر کوچکترین جز تشکیل دهنده یک تصویر ، پیکسل می باشد . هر کدام از پیکسل های یک تصویر دارای اطلاعاتی به نام نور و رنگ هستند . اگر یک تصویر دارای تعداد بسیاری زیادی پیکسل باشد درنتیجه رزولوشن بهتری نیز خواهد داشت .

عکس آلبوم کیوت و دوست داشتنی دخترونه

اکثر سایت ها ،عکس هایی که رزولوشن خیلی بالایی دارند را آپلود نمی کنند زیرا مثلا اگر یک عکس با رزولوشن 20MP را در سایت آپلود کنند ، کاربر به دلیل مدت زمانی که برای لود شدن عکس باید صبر کند ، خسته و کلافه می شود و سایت را ترک می کند !

اما در جوهره می توانید عکس هایی با رزولوشن بالا نیز پیدا کنید . ما در زیر هر عکس ، اندازه و حجم آن را ذکر کرده ایم تا هر کسی که نیاز به چنین عکسی دارد ، آن را دانلود کند و سایر افراد به سراغ آن نروند !

عکس آلبوم خاطرات دوستانه

حالا که با مفهوم رزولوشن و پیکسل آشنا شدید ، می ریم سر اصل مطلب :

چه عکس هایی برای چاپ مناسب هستند ؟

عکس هایی را برای چاپ انتخاب کنید که تعداد زیادی پیکسل دارند . زیاد بودن تعداد پیکسل های یک عکس باعث می شود که رزولوشن بهتری نیز داشته باشد !

چرا باید عکس هایی با رزولوشن بالا را چاپ کنیم ؟

یکی از مهم ترین دلایلی که از عکس هایی با رزولوشن بالاتر برای چاپ استفاده می کنیم : کراپ کردن است . مثلا در وسط کار متوجه می شویم که کادر عکس آن چیزی نیست که ما دوست داریم و شروع به کراپ کردن می کنیم . اگر عکس شما رزولوشن خوبی داشته باشد درنتیجه کراپ کردن آن باعث کاهش کیفیتش نمی شود !